DW8

Nejsme pro každého

Parta z podhůří Jeseníků je velmi svébytná a má to štěstí, že tuctovost ji od základů míjí. Ochutnejte ji s námi, a zapomeňte na konvence.

SPARK 9/2019


Jeseníky jsou krajem drsných hor, které přímo svádí k drsnému rocku. Kolem jsou všechny ty louky, lesy, hejna vran, všude se pase samá kráva a samej vůl. Horská atmosféra přímo volá po skupině, které se s ničím moc nesere a hraje hlavně pro radost. 

I na letošní novince RUBIKON je slyšet, že se kapela snaží posouvat pořád dál. Přestože mnohdy pořád sází na přímočarost, což je rocku pochopitelné, objevuje se na nahrávce několik odvážnějších pasáží, kde se snoubí melodičnost jednotlivých nástrojů. Kytara, basa i bicí se mazaně prolínají a doplňuje je Machálkův drsný rockový hlas. Netřeba zmiňovat jednotlivá propracovaná sóla. Skupina si i nadále zachovává svůj charakteristický vícehlasý vokál, kterým jsou podpořeny zejména refrény, aby získaly na mohutnosti. Výsledkem je poctivá rocková nahrávka s českými texty, takže RUBIKON potěší srdce každého domácího rockera.

Kamil Dočkal, SPARK 10/2019


DW8: Nové atmosféry

Rocková kapela DW8 je na světě od roku 2009. Před několika týdny vydala své třetí album nazvané "Hodinář". Znatelně se na něm posunula. Deska je to atmosférická, náladotvorná, a odpovídají tomu i texty.

Jaroslav Špulák, Tuzemské Podhoubí, 14.07.2016